Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
BİLECİK (AA ) - Pazaryeri ilçesinde, üç gün aralıksız devam eden yağış sonrası kent merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aştı.Belediye Başkanı Muzaffer...

BİLECİK (AA ) - Pazaryeri ilçesinde, üç gün aralıksız devam eden yağış sonrası  kent merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aştı.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllardır bu şekilde kar yağışının olmadığını belirterek, üç gün devam eden yağış sonunda ilçe merkezinde kar kalınlığının 1 metreyi aştığını bildirdi.

Kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Yalçın, şunları kaydetti:

"Kar yağışının ardından belediye olarak üç ekip kurarak, öncelikle ana arterleri ve hayvan barınaklarının olduğu kısımlarda çalışmalar yapıldı. Belediye personeli günlük 20 saat karla mücadele etti. Kent merkezindeki kar, kepçe ve kamyonlarla toplanarak boş araziye döküldü. Yeni yapılan Belediye Kültür Merkezi'nin çatısında biriken karın kaymasıyla ön tarafında panelleri koparttı. Her hangi can ve mal kaybı olmadı. Uzun zamandır ilçede susuzluk baş göstermeye başlamıştı, yağan karın erimesiyle inşallah bu sorunumuzda sona ermiş oldu."

Öte yandan, kar yağışı nedeniyle ulaşımda güçlük çeken sokaklara vatandaşların kömür ve hayvan yemlerini atlı kızağıyla taşındı.