Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Bilecik'in Bozüyük ilçesinde çevre illere bağlayan ana arterde trafik kontrollü sağlanıyor

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Bozüyük-Kütahya istikametine ağır taşıtların geçişine izin verilmiyor.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çevre yolunda zincir uygulaması yaparken, Kütahya ve Antalya yönüne gidecek olan araçlar Eskişehir istikametine yönlendiriliyor.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner ile çalışmaları denetleyerek sürücüleri uyaran Bilecik Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Ormancıoğlu, yaptığı açıklamada, Bozüyük-Eskişehir ve Bozüyük-Bursa arasında çekici trafiğine yollarımız kapalı olduğunu belirtti.

Gece Vezirhan'da tırları beklettiklerini ifade eden Ormancıoğlu, şunları kaydetti:

"Vezirhan'da bekletilen çekicilerin kontrollü bir şekilde geçişine izin veriliyor. Kütahya istikametine gidecek araçları Eskişehir istikametine yönlendiriyoruz. Kontrollü bir şekilde zincir taktırmak suretiyle Eskişehir istikametine veriyoruz. Zaten bölgemizden Bursa istikametine fazla gidiş yok. Kütahya yolunda şu anda bir aracın yoğun kar yağışı nedeniyle kayması neticesi yolumuz kapalı. Yolu açtıktan sonra küçük araçları göndereceğiz. Kar yağışı aslında çok yoğun değil ama tipi ve kuvvetli rüzgar dolayısıyla kenarlardan yola gelen karlar tehlike oluşturuyor, buzlanma oluyor. Tuz atmak da fayda etmiyor."

Öte yandan etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle trafik ekipleri Eskişehir, Kütahya, Bursa ve Bilecik yollarında çalışmalarına devam ediyor.