Alperen Ocakları, Bingöl'de AK Partiyi destekleyecek

Alperen Ocakları, Bingöl'de AK Partiyi destekleyecek
Alperen Ocakları, Bingöl'de AK Partiyi destekleyecek
- Alperen Ocakları Bingöl İl Başkanı Bürkek, 1 Kasım seçiminde AK Parti'yi destekleme kararı aldıklarını belirtti.

BİNGÖL (AA) - Alperen Ocakları Bingöl İl Başkanı Mehmet Bürkek, " Kültür ve Turizm Bakanı olan Yalçın Topçu'ya destek için bu seçimde AK Parti 'yi destekleme kararı aldık" dedi.

Bürkek, yaptığı açıklamada, Büyük Birlik Partisi (BBP) Eski Genel Başkanı, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'ya destek için 1 Kasım Milletvekili seçimlerinde AK Parti 'yi destekleme kararı aldıklarını belirti.

"Merhum Liderimiz Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nun halefi olarak kabul ettiğimiz Sayın Yalçın Topçu'yu yalnız bırakmayacağız" diyen Bürkek, BBP'de, parti kuruculuğu, il başkanlığı, MKYK üyeliği, Başkanlık Divanı üyeliği, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanlık görevlerinde bulunan Yalçın Topçu'nun, ömrünü muhafazakâr ve milliyetçi değerlere adamış bir isim olduğunu kaydetti.

Şu anda Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapmakta olan Topçu'nun, duruşuyla, söylemleriyle göğüslerini kabarttığını dile getiren Bürkek, şunları kaydetti:

"Bakanlık görevini kabul etmesinden sonra BBP Genel Merkezi'nce yöneltilen hakarete varan akıllara ziyan eleştiriler ise, partinin içinde bulunduğu hazin durumu açıkça ortaya koymaktadır. Bilinmesini isteriz ki, Sayın Yalçın Topçu yalnız değildir ve bizler, her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Sayın Yazıcıoğlu'ndan sonra lider kabul ettiğimiz bir ismi, haksız eleştirilere, asılsız söylemlere yedirtmeyiz. Duruşu ve tutumuyla gerçek bir dava adamı olan Sayın Yalçın Topçu'ya desteğimiz söylemlerle sınırlı kalmayıp, bunu uygulamada da göstereceğiz inşallah. Ayrıca Muhsin Başkanımızın kadim dostlarından, BBP'nin eski Genel Başkan yardımcılarından değerli büyüğümüz Sayın Selçuk Özdağ'ın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olması da ayrı bir önem ve anlam taşımaktadır. Bu sebeple, 1 Kasım Genel Seçimlerinde desteğimizi, AK Parti'den yana kullanacağız."