Başbakan Yardımcısı Yılmaz:

Başbakan Yardımcısı Yılmaz:
Başbakan Yardımcısı Yılmaz:
- "Halka baskı yapanlar, halka saygı duymayanlardır. Gelip insanlara baskı yapanlar, irade hırsızlığı yapıyorlar, başkasının hakkını, hukukunu gasbediyorlar"

BİNGÖL (AA) - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Halka baskı yapanlar, halka saygı duymayanlardır. Gelip insanlara baskı yapanlar, irade hırsızlığı yapıyorlar, başkasının hakkını, hukukunu gasbediyorlar" dedi.

Çeşitli temaslar için Bingöl'de bulunan Yılmaz, merkeze bağlı 15 köyü ziyaret etti.

Ağaçeli köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçiminde temel meselenin, "AK Parti 'nin tek başına iktidara gelip gelmemesi" olduğunu söyledi.

Birilerinin 1 Kasım'daki seçimde AK Parti 'yi iktidardan düşürüp, yanına CHP 'yi ortak yapma gayretinde bulunduğunu belirten Yılmaz, "Hizmetlerin önünü kesmek için Türkiye 'deki istikrarı bozmaya çalışıyorlar, inşallah muvaffak olamayacaklar" diye konuştu.

- "Aşırı ideolojilerle bu memlekete bir fayda gelmedi" 

Daha sonra Çavuşlar köyüne geçen Yılmaz, buradaki konuşmasında, AK Parti'nin halka hizmet için, başkalarının da bu hizmetleri yıkmak için çalıştığını ifade etti.

Toplumun hizmete ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Boş sloganlarla, aşırı ideolojilerle bu memlekete bir fayda gelmedi, gelmeyecek. Ama herkesin görüşüne de saygılıyız. Demokrasiyi de biz arttırdık bu memlekette, inanç hürriyetini de ifade hürriyetini de. Herkes partisini kurabiliyor mu şimdi? Derneğini, vakfını kuruyor mu? İstediği gazeteyi yayınlıyor mu? Her türlü fikri de söylüyor. Bu da güzel bir şey, daha da güzel olur inşallah."

AK Parti'nin milletin desteğiyle tek başına yoluna devam edeceğini dile getiren Yılmaz, "AK Parti tek başına iktidar olsun veya olmasın, CHP ile ortak olsun veya olmasın, bunun kararını siz vereceksiniz. Hangi kararı verirseniz başımız üstüne" dedi.

- "İrade hırsızlığı yapıyorlar"

AK Parti'nin, başkaları gibi halka baskı yapan bir anlayışa sahip olmadığını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Halka baskı yapanlar, halka saygı duymayanlardır. Bir insan karşısındakine saygı duyuyorsa, ona baskı yapmaz, fikrine saygı duyar. Fikrini söyleyebilir, ikna etmeye çalışır. Ederse eder, etmezse de kimsenin diyecek bir şeyi yok. Ama gelip insanlara baskı yapanlar, irade hırsızlığı yapıyorlar, başkasının hakkını, hukukunu gasbediyorlar. Bunlara da müsaade etmememiz lazım. Kimse kusura bakmasın, hem 'insan hakları' diyeceksiniz hem de insanlara baskı yapacaksınız, böyle bir şey var mı? Biz sizin desteğinizi, duanızı istiyoruz. 18 milletvekilimiz eksik. Bir tane de Bingöl'den tamamlayalım."

Yılmaz'a ziyaretlerinde, AK Parti Bingöl Milletvekili adayı Enver Fehmioğlu ile AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven eşlik etti.