Bingöl Belediyesi'nden borç ödeme uyarısı

Bingöl Belediyesi'nden borç ödeme uyarısı
Bingöl Belediyesi'nden borç ödeme uyarısı
BİNGÖL (AA) - Bingöl Belediyesi, borçlarını yapılandıran vatandaşları, taksitlerini düzenli ödemesi konusunda uyardı.Belediyeden yapılan yazılı...

BİNGÖL (AA) - Bingöl Belediyesi, borçlarını yapılandıran vatandaşları, taksitlerini düzenli ödemesi konusunda uyardı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 6552 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu kapsamında su bedeli, emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi borçlarını yapılandıranların bir takvim yılı içerisinde ikiden fazla taksit borcunu ödemeyenlerin yapılandırmalarının iptal edileceği bildirildi.

Yapılandırma hakkından mahrum kalmaması için vatandaşların uyarıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

" Kurum kayıtlarımıza intikal eden tüm başvurular sonuçlandırıldı. Vatandaşlarımızın öncelikle kendilerine tebliğ edilen ödeme planında belirtilen tarihleri geçirmeden ödemelerini yapmaları menfaatlerine olacaktır. Yapılandırma sonucunda hiçbir taksitini ödemeyen vatandaşlarımız ocak ve şubat aylarında iki ödeme yapacaklarından bu konuda dikkat etmeleri gerekiyor. İlk taksit son ödeme tarihi 30 Ocak 2015 ve ikinci taksit son ödeme tarihi 02 Mart 2015 olacaktır. Ocak ve şubat ayı içerisinde taksitlerini eksik ve hiç yatırmayanların yapılandırmaları kanunen bozulacaktır. Bu ayrıntıya dikkat etmeyen vatandaşlarımız yapılandırma hakkından mahrum kalacaklardır."