Bingöl Belediyesi'nden "borç yapılandırma" uyarısı

Bingöl Belediyesi'nden "borç yapılandırma" uyarısı
Bingöl Belediyesi'nden "borç yapılandırma" uyarısı
BİNGÖL (AA) - Bingöl Belediyesi, su bedeli, emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların en geç 31...

BİNGÖL (AA) - Bingöl Belediyesi, su bedeli, emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların en geç 31 Aralık 2014'e kadar müracaatta bulunmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, vatandaşların başta vergi borçları olmak üzere çevre temizlik ve emlak vergisi borçlarını yeniden yapılandırması için tanınan 3 aylık sürenin devam ettiği belirtilerek, yapılandırma için 9 günlük bir sürenin kaldığı uyarısı yapıldı.

Açıklamada, 30 Nisan 2014 tarihine kadar tahakkuk edilip su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisini ödemeyen vatandaşların, 31 Aralık 2014 mesai bitimine kadar yazılı dilekçe ile Bingöl Belediyesi'ne müracaatta bulunmaları istendi.

"Peşin ödemelerde gecikme zammı alınmayacak"

Açıklamada, yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların hafta içi mesaileriyle birlikte hafta sonu 09.30 ile 16.00 saatleri arasında belediyenin veznelerinde hizmet almaya devam edecekleri belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Peşin ödemelerde gecikme zammı alınmayacak. Borçların taksitlendirilmesi halinde ise tefe-tüfe oranında cüzi oranda gecikme zammı uygulanacak. Yapılandırma kolaylığından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, borçlarını ister peşin ve isterlerse katsayı oranına göre 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilecekler."