Bingöl Belediyesi'nden vergi uyarısı

Bingöl Belediyesi'nden vergi uyarısı
Bingöl Belediyesi'nden vergi uyarısı
Bingöl Belediyesi, 2015 yılı emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergilerinin birinci taksitlerinin ödenmesi ve vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri konusunda uyardı.

BİNGÖL (AA) - Bingöl Belediyesi, 2015 yılı emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergilerinin birinci taksitlerinin ödenmesi ve vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri konusunda uyardı.

Belediye 'den yapılan yazılı açıklamada, 01 Haziran 2015 Pazartesi günü sona erecek olan 2015 yılı emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerinin yapılması istendi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerinde sıkışıklığa meydan verilmemesi için mükelleflerin, vergilerini belirtilen süre içerisinde ve son güne bırakmadan ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Birinci taksit ödemelerini geciktirenler ise cezaya girecektir. Bu nedenle vatandaşlarımızın emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödeme süresi 01 Haziran 2015 tarihinde sona ereceğinden dolayı bu tarihe kadar ödemelerini yapmaları önemle rica olunur. Mükellefler, yıllık emlak vergilerinin tamamını Mayıs ayının sonuna kadar ödeyebilecek. Ödemelerin tamamını yapamayanlar ise kalan borçlarını ikinci taksit olarak Kasım ayında ödeyebilecekler."