Bingöl Üniversitesi Rektörü Çapak:

Bingöl Üniversitesi Rektörü Çapak:
Bingöl Üniversitesi Rektörü Çapak:
- "Bizim en büyük arzumuz, Bingöl Üniversitesini nitelikli, akademik çalışmalarla üst seviyeye çıkarabilmektir."

BİNGÖL (AA) - Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, "Bizim en büyük arzumuz, Bingöl Üniversitesini nitelikli, akademik çalışmalarla üst seviyeye çıkarabilmektir" dedi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Çapak, üniversitenin sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıda, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Rektör Çapak, yaptığı açıklamada, üniversitenin tanıtılmasında basına önemli görevler düşüğünü söyledi.

Bingöl Üniversitesini nitelikli, akademik çalışmalarla üst seviyeye çıkarabilme arzusunda olduklarını belirten Çapak, "Hem akademik, hem idari kadromuzu güçlü hale getirmek, böylece öğrencilerimizi daha iyi yetiştirme arzusundayız. Bunu yapabilmek elbette sadece bizim elimizde olan bir şey değildir. Elimizde sihirli değnek yok. Hiç kimsenin elinde sihirli değnek yok. İyi temennilerle çabalar sarf ediyoruz. Herkes bu işin ucundan tutarsa, ben eminim ki üniversitemizi çok iyi noktalara taşıyabiliriz. Bizim en büyük arzumuz, Bingöl Üniversitesini nitelikli, akademik çalışmalarla üst seviyeye çıkarabilmektir" diye konuştu.

Bingöl'ün huzurlu bir il olduğunu, üniversitenin de iyi bir yerde bulunduğunu vurgulayan Çapak, Bingöl Üniversitesinin doğudan, batıya, güneyden-kuzeye doğru bir kavşak noktasında yer aldığını ifade etti.

Çapak, şunları kaydetti:

"Türkiye genelinde bir çok üniversite var. Ama, Bingöl Üniversitesi bunlar arasında iyi bir yerde duruyor. Bingöl, gerçekten huzurlu bir il ve TÜİK'in Yaşanılabilir İller sıralamasında 20. sırada yer alıyor. Ben, öğretim üyesi kadromuzun daha iyi hale gelebileceğini, Türkiye'nin her yerinden de öğrencilerin burayı tercih edeceğini düşünüyorum. Hep birlikte üniversitemizi iyi bir şekilde tanıtalım."

Toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çiftçi, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ramazan Solmaz ve gazeteciler katıldı.