Tiryaki ve Yalçın anıldı

Tiryaki ve Yalçın anıldı
Tiryaki ve Yalçın anıldı
- Bingöl'ün Karlıova ilçesinde geçen yıl terör örgütü PKK mensuplarınca öldürülen HÜDA-PAR'lı Cengiz Tiryaki ve Fethi Yalçın mezarı başında anıldı

BİNGÖL (AA) - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde geçen yıl terör örgütü PKK mensuplarınca öldürülen HÜDA-PAR'lı Cengiz Tiryaki ve Fethi Yalçın mezarı başında anıldı.

Tirkayi ve Yalçın'ın mezarına gelen aralarında HÜDA-PAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı ve Karlıova İlçe Başkanı Yavuz Bingöl'ün de yer aldığı grup, dua etti.

Kanaat önderi Sahap Korkutata yaptığı konuşmada,  İslam davası dışında şehitlerine sahip çıkan bir toplumun bulunmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Geçen yıl katledilen Cengiz ve Fethi şehadetleri bize gün be gün can veriyor. Bundan dolayıdır ki biz bunlara müteşekkiriz. Bizim davamız öyle bir davadır ki bizi katledenlere beddua yerine 'Allah onları ıslah etsin' diyoruz. Tekrar bu mazlum kardeşlerimize Allah'tan rahmet aileleri ve arkadaşlarına da sabır diliyorum." 

 Fethi Yalçın'nın kardeşi Murat Yalçın ise katil yerine  kurban olmanın Allah'ın rızasını kazanmak olduğunu dile getirerek, "O mazlumdu, insanlara zararı dokunmayan, herkesin iyiliğini isteyen biriydi. Böyle hunharca bir ölümü hak etmemişti" dedi.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Bingöl

  ,

  İslam

  ,

  Yavuz Bingöl

  ,

  Kurban

  ,

  ilçe

  ,

  katil

  ,

  Beddua