18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
BİTLİS (AA) - 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü etkinlikleri kapsamında Hizan ilçesinde, sabah namazında anma programı düzenlendi. Hizan...

BİTLİS (AA) - 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü etkinlikleri kapsamında Hizan ilçesinde, sabah namazında anma programı düzenlendi. 

Hizan Merkez Camisi'nde gerçekleşen programda, okunan Kur'an-ı Kerim, ilahiler ve getirilen tekbirlerle şehitlerin ruhları şad edildi.

Programda vatandaşlara, Çanakkale'de vatanını savunmak için mücadele veren askerlerin yaşadıklarının hissedilmesi adına, buğday çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ile çeyrek ekmek ikram edildi.

Hizan İlçe Müftüsü Tahir Erçin, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının, Çanakkale Şehitlerini Anma kapsamında, ülke genelinde Çanakkale şehitleri anısına sabah namazından sonra program düzenlediğini söyledi.

Programda başta Çanakkale olmak üzere vatanı uğruna şehit olan tüm şehitler anısına dualar edildiğini aktaran Erçin, "Ana maksadımız, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nü, bütün şehitlerin birleştirilmiş bir günü olarak kutlamaktır. Bu sene Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü nedeniyle camilerde program düzenliyoruz. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.