24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- BEÜ Rektörü Prof. Dr. Doğru, mesaj yayımladı

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, kutlama mesajı yayımladı.

Doğru, mesajında, dünyanın en kutsal ve eski mesleklerinden olan öğretmenliğin, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde önemli bir role sahip olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin, dün olduğu gibi bugün  de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı olduğunu bildiren Doğru, mesajında şunlara yer verdi:

"Ülkemizin kalkınmayı gerçekleştirerek gelecekle ilgili hedeflerine ulaşmasında önemli görevler üstlenen, yurdumuzun her köşesine ulaşarak fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Bu vesileyle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm vefat eden öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayattaki tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."