24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Bitlis'te 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi

BİTLİS (AA) - Bitlis'te 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene, Bitlis Kültür Merkezi'nde devam edildi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mürteza Oğur, Bitlis'te eğitim birçok yatırım yapıldığını ve altyapı hizmetlerinde fevkalade bir durumda olduklarını belirterek, ancak bu yapıların öğretmenlerle asıl maksadına ulaşabileceğini söyledi.

Her şeye paha biçileceğini ancak öğretmenlik mesleğine asla paha biçilemeyeceğini ifade eden Oğur, şöyle konuştu:

"Öğretmenlik mesleği gönül işi diyerek bu yola baş koydunuz. Sizler her şeye paha biçileceğini, öğretmenlik mesleğine asla paha biçilemeyeceğini gördünüz. Konumunuz ne kadar hassas olduğunu unutmayın. Öğretmenlerimizin, öncelikle bilgilerini her gün güncellenmesini zorunlu kılan bir bilgi çağında yaşadığını ve modern çağdaki çocuklara hitap ettiğini asla unutmamalı. Kendinizi yeniledikçe öğrenciye ulaşmanın daha kolay yolunu bulursunuz. Bu sizi hedefinize daha kolay ulaştıracaktır."

Günün anlamını belirten konuşmaların yapıldığı, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği törende, sinevizyon gösterisi sunuldu.

Asaleti onaylanan öğretmenlerin yemin etmesi ve eğlence programının ardından tören sona erdi.

Törene kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.