"5 Minare, 7 Tepe İstanbul Gezisi" Projesi

"5 Minare, 7 Tepe İstanbul Gezisi" Projesi
"5 Minare, 7 Tepe İstanbul Gezisi" Projesi
- Proje kapsamında Adilcevazlı muhtarlar İstanbul'u gezdi

BİTLİS (AA) - Bitlis Valiliği tarafından düzenlenen "5 Minare, 7 Tepe İstanbul Gezisi" Projesi kapsamında, Adilcevaz ilçesindeki mahalle, köy ve belde muhtarları, Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek öncülüğünde İstanbul gezisine gönderildi.

Muhtarlar, 5 gün süren gezide Topkapı Sarayı, Ayasoyfa, Sultanahmet ve Eyüp Sultan Cami , Çemberlitaş, Harbiye Askeri Müzesi, Yıldız Sarayı Müzesi, Pierloti Seyir Tepesi, Panaroma 1543 gibi birçok tarihi ve turistlik yeri gezdi.

Geziyle ilgili açıklamada bulunan Kaymakamı Özbek, 5 gün süren gezide Adilcevaz'dan 40 kişilik bir heyetle İstanbul'da tarihi, manevi ve turistlik mekanları gezdiklerini söyledi.

Özbek, "Gezi sayesinde herhangi bir ırk ayrımı olmadan zaferlerin nasıl kardeşlik içinde kazanıldığını en iyi öğrenenler bizler olduk. Sayın Valimize bu imkanı bize tanıdığı için şahsım ve muhtarlarımız adına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Muhtarlardan Alican Çevik ise gezinin eğlenceli geçtiğini belirterek, "Bu tür organizasyonlar moral ve motivasyonumuzu artırdığı gibi, birlik ve beraberliğimizi de pekiştiriyor. Rüyamızda göremeyeceğimiz yerleri gezdik. Emeği geçen herkesten Allah razı osun" ifadelerini kullandı.

Köy muhtarlarından Vedat Çınar ise özellikle tarihi mekanlarda duygulu anlar yaşadıklarını dile getirerek, "Osmanlı İmparatorluğunun ne kadar büyük bir devlet olduğunu, ancak İstanbul'da anlayabilirsiniz. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Programda İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Adilcevazlı muhtarları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Geziye, Bitlis Valiliği Özel Kalem Müdürü Kamuran Avras, İl Genel Meclisi Başkanı Nihat İlgörmüş, İl Genel Meclis Üyesi Halil Segici ve 37 muhtar katıldı.