Adilcevaz Belediyesinde toplu iş sözleşmesi

Adilcevaz Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
Adilcevaz Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediyesi ile Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.Adilcevaz Belediye Başkanlığında...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediyesi ile Hak- İş 'e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Adilcevaz Belediye Başkanlığında gerçekleşen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Necati Gürsoy, göreve geldiklerinde emeğe saygı göstereceklerini söylediklerini hatırlattı.

Personelin fazlasıyla çalışıp zammı hak ettiğini dile getiren Gürsoy, "Sendika yetkilileriyle yaptığımız görüşme neticesinde sözleşmeli personelimizin maaşlarını çevre il ve ilçe belediyelerinde çalışan personellere yakın bir seviyeye getirmeye çalıştık. Bu sözleşmeyle personelimizin daha verimli çalışacağından hiç şüphem yok" dedi.

Gürsoy, Hizmet-İş Sendikası'yla 2 yıl süreyle imzalanan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi.

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu ise amaçlarının sendika üyelerinin haklarını en yüksek seviyeye çıkarmak olduğunu belirterek, sözleşme neticesinde yüzde 40 maaş zammı kararlaştırıldığını söyledi.

Hizmet-İş Sendikası Adilcevaz Temsilcisi Tamer Nacar da personelin maaşlarını bölgedeki personellerin seviyesine yükseltmeye büyük çaba gösterdiklerini aktardı.

Sözleşmeyle, belediyede kadrolu işçi statüsünde çalışan 17 personelin maaşlarına yüzde 40 zam yapıldı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  zam

  ,

  çevre

  ,

  Sendika

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  sözleşme

  ,

  ,

  hizmet