Adilcevaz esnafı sahte paraya karşı uyarıldı

Adilcevaz esnafı sahte paraya karşı uyarıldı
Adilcevaz esnafı sahte paraya karşı uyarıldı
BİTLİS (AA) - Adilcevaz İlçe Emniyet Müdürlüğü, esnaflara sahte para konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.Adilcevaz Emniyet Müdürü...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz İlçe Emniyet Müdürlüğü, esnaflara sahte para konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Adilcevaz Emniyet Müdürü Davut Küçüker, yaptığı açıklamada, esnafları ve vatandaşları para alış verişi yaparken dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Çevre kent ve ilçelerde bazı sahte para alışverişi yapıldığına vurgu yapan Küçüker, "Ülkemizde her yıl binlerce kişi bilmeden aldıkları sahte banknotlar nedeniyle mağdur duruma düşmekte, kanuni takibata ve maddi kayba uğramaktadır. Banknotlar hakkında yeterince bilgisi olmayan ve incelemeden alan vatandaşlarımızın bu gibi üzücü olaylarla her an karsılaşması mümkün bulunmaktadır. Halbuki sahte bir banknot gerçek bir banknottan dikkatli bir bakışla çok kısa bir sürede ve kolaylıkla ayırt edilebilir" ifadelerini kullandı.

Devletlerin paraların taklit edilmesini önlemek amacıyla içlerine güvenlik unsurları koyduğunu aktaran Küçüker, "Bu güvenlik unsurlarının insanlar tarafından iyi bilinmesi halinde sahte paranın piyasaya sürülmesi güçleşecektir. Adilcevazlı vatandaşlarımızı para alı verişi yaparken aldıkları parayı ceplerine koymadan önce dikkatlice bakmaları konusunda uyarıyoruz" ifadelerine yer verdi.