Adilcevaz ESO'ya ziyaret

Adilcevaz ESO'ya ziyaret
Adilcevaz ESO'ya ziyaret
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ile Belediye Başkanı Necati Gürsoy, yeni hizmet binasına taşınan Esnaf ve Sanatkarlar Odasını (ESO)...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ile Belediye Başkanı Necati Gürsoy, yeni hizmet binasına taşınan Esnaf ve Sanatkarlar Odasını (ESO) ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Kaymakam Özbek, odanın önceki hizmet binasının koşullarının elverişli olmadığını anımsatarak, yeni binanın ilçeye ve esnafa hayırlı olmasını diledi.

Özbek, odanın esnaflar adına yapacağı tüm projeleri destekleyeceklerini belirtti.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise oda çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade ederek, sivil toplum örgütlerinin toplumun yapı taşları olduğunu söyledi.

Gürsoy, "Esnaf ve sanatkarlar, bizim görünen yüzümüzdür. İlçemizde ticaretin en üst seviyeye çıkmasını ve esnafımız para kazanmasını istiyoruz. Bunu yaparken teknolojiyi ve modern hayatı yakından takip etmek gerekiyor. Bu vesileyle yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

ESO Başkanı Ümit Aldağ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her konuda esnafların yanında olduklarını bildirdi.

Göreve geldikleri günden bu yana girişimcilik ve KOSGEB destekli kurslarla esnafa ve gençlere faydalı olmaya çalıştıklarını dile getiren Aldağ, "Eski yerimiz ne bize ne de esnafımıza yakışmıyordu. Bizde daha geniş ve ferah bir mekana taşınmak istedik" diye konuştu.