Adilcevaz Onkoloji Hastanesinin sağlık hizmetleri

Adilcevaz Onkoloji Hastanesinin sağlık hizmetleri
Adilcevaz Onkoloji Hastanesinin sağlık hizmetleri
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Onkoloji Hastanesi Başhekimi Lütfi Özmen, ilçede 10 yıldır kanser hastalarına kemoterapi hizmeti verdiklerini...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Onkoloji Hastanesi Başhekimi Lütfi Özmen, ilçede 10 yıldır kanser hastalarına kemoterapi hizmeti verdiklerini söyledi.

Adilcevaz ilçesinde 1991-1992 yıllarında Adilcevaz Devlet Hastanesi olarak yapımına başlanan ancak, bölgede ve özellikle ilçede kanser vakalarının fazla olması nedeniyle 2000 yılında Onkoloji Hastanesi'ne çevrilen Adilcevaz Onkoloji Hastanesi, 10 yıldır bölgedeki kanser hastalarına kemoterapi hizmeti veriyor.

Özmen, yaptığı açıklamada, ilk kurulduklarında 30 personelle hizmet verdiklerini belirterek şu anda 172 personelle tüm ana branşlarda bölge halkına etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunduklarını aktardı.

Bölge halkının kanser tedavisinde uygulanan kemoterapi uygulaması için il dışına gitme zorunluluğunu ortadan kaldırdıklarını belirten Özmen, kanser hastalarının devlet hastanesinde tedavilerinin yapılabilmesi için hastalığıyla ilgili patoloji raporu ve kemoterapi tedavi protokolünün olmasının yeterli olduğunu kaydetti.

Devlet hastanesinde patoloji raporu ve kemoterapi protokolü düzenlenen hastaların daha rahat ve daha konforlu bir ortamda ekonomik kayıp yaşamadan tedavilerine devam edebildiğini aktaran Özmen, "Onkoloji Polikliniğinde ise kanserle ilgili bulantı, ağrı , iştahsızlık gibi şikayetlere yönelik tedaviler yapılabilmekte ve ilgili ilaçlar için rapor düzenlenebilmektedir" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ağrı

  ,

  kanser

  ,

  kemoterapi

  ,

  Kayıp

  ,

  rapor

  ,

  hizmet