Adilcevaz otogarı hizmete başladı

Adilcevaz otogarı hizmete başladı
Adilcevaz otogarı hizmete başladı
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediyesince tadilattan geçirilen otogar hizmet vermeye başladı.Açılışta konuşan Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy,...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediyesince tadilattan geçirilen otogar hizmet vermeye başladı.

Açılışta konuşan Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, yıllardır elektriği olmayan, kaloriferi yanmayan ve tuvaletleri kötü durumda olan otogarı tadilattan geçirdiklerini söyledi.

Yerli ve yabancıların en fazla uğradıkları bu mekanı yenileyerek hizmete açtıklarını bildiren Gürsoy, şöyle konuştu:

"Belediye olarak ilk önce yolcularımızın rahat edebilmesi için otogarda kaloriferleri ve ısıtma sistemini hayata geçirdik. Elektrik çekerek aydınlatma yaptık. Tuvaletleri yeniledik. Otogarda mescit oluşturduk. Yolcular artık nezih bir mekanda araçlarını bekleyecek. Yolcularımız belediyemiz tarafından kurulan çay ocağından ücret ödemeden çay ve sıcak içecekler alabilecek. Mekanlarımızı düzenleyerek kullanılabilir hale getirmeyi planlıyoruz. Tadilatını yaparak hizmete sunduğumuz otogarın, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Açılışa, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mesut Başkurt, Emniyet Müdürü Kazım Kaman, AK  Parti İlçe Başkanı Hamdi Tutçu, kurum amirleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.