Adilcevaz'da ağaçlandırma çalışmaları

Adilcevaz'da ağaçlandırma çalışmaları
Adilcevaz'da ağaçlandırma çalışmaları
BİTLİS (AA) - Orman İşletme İl Müdürlüğü, Adilcevaz ilçesinde ağaçlandırma çalışmaları başlattı.Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ile Orman...

BİTLİS (AA) -  Orman İşletme İl Müdürlüğü, Adilcevaz ilçesinde ağaçlandırma çalışmaları başlattı.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ile Orman İşletme İl Müdürü Ruhi Bilgin, ilçede 60 bin fidanın dikileceği alanda inceleme yaptı.

Gürsoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede ağaçlandırma çalışmalarının yapılması için  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile görüştüklerini söyledi.

Görüşmeler sonucunda ilçede farklı çeşitlerde bu yıl 60 bin önümüzdeki yıl ise 100 bin fidanın dikilmesine karar verildiğini ifade eden Gürsoy, "Bitlis Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince ilçemizin Gabanlar mevkisindeki dağlık alanda 60 bin fidanın dikimine başlandı. Önümüzdeki yıl belediye ekipleriyle 100 bin fidanının dikimine başlayacağız. İlçemizin ağaçlandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Bilgin ise Gürsoy'un talebi doğrultusunda ilçenin çeşitli bölgelerine 60 bin fidan dikeceklerini belirterek, "Her gün 30 işçimiz düzenli olarak çalışmalara katılırken, belediye ekipleri de bize destek verecek. Bu çalışmayla ilçenin geleceği için büyük bir adım atmış olacağız" diye konuştu.