Adilcevaz'da içme suyu sorunu çözüldü

Adilcevaz'da içme suyu sorunu çözüldü
Adilcevaz'da içme suyu sorunu çözüldü
BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinin Selçuklu Mahallesi'nde yıllardır yaşanan içme suyu sorunu çözüldü.Belediye Başkanı Necati Gürsoy'un talimatıyla...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinin Selçuklu Mahallesi'nde yıllardır yaşanan içme suyu sorunu çözüldü.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy'un talimatıyla zorlu kış koşullarında yürütülen 1 aylık çalışma sonucu, 2 kilometre yeni şebeke hattı döşenerek mahallenin içme suyu sorunu giderildi.

Mahalle muhtarı Mehmet Yapan, 120 haneli mahallede yıllardır içme suyu sorunu yaşandığını anımsatarak, mahallelilerin sorunun çözülmesinden büyük mutluluk duyduğunu bildirdi.

Yapan, mahallemizde yıllardır yaşanan su sorununu çözen Gürsoy'a ve personellerine teşekkür etti.

Şebekesinin açılışını yapan Başkan Gürsoy ise ilçede yaşanan her türlü sorunu çözmek için büyük çaba gösterdiklerini bildirerek, su problemini çözmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Gürsoy, şöyle konuştu:

"Birçok kişi 'bahar ayına gelsin ve sorunu o zaman çözelim' dedi. Ama hemşehrilerimin susuz kalmasına gönlüm razı olmadı. Selçuklu mahallemizin içme suyu şebekesini ve tüm hizmetlerini tamamen belediyemizin araç gereçleri ve personeliyle yaptık. Mahallemizin su problemi bitti. İleri ki zamanlarda tüm ilçemizin su problemini gidereceğiz. 2016 yılının sonunda Adilcevaz'da içme suyu, kanalizasyon ve sulama suyu sıkıntıları bitecek."

Konuşmaların ardından şebekenin açılışı yapıldı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  kış

  ,

  başkan

  ,

  zaman