Adilcevaz'da "Kadına Şiddeti Önlemenin Yolları" konulu seminer

Adilcevaz'da "Kadına Şiddeti Önlemenin Yolları" konulu seminer
Adilcevaz'da "Kadına Şiddeti Önlemenin Yolları" konulu seminer
ADİLCEVAZ (AA) - Adilcevaz Kaymakamlığı Aile ve Sosyal Destek Merkezi (ASODEM) tarafından "Kadına Şiddeti Önlemenin Yolları" konulu seminer...

ADİLCEVAZ (AA) - Adilcevaz Kaymakamlığı Aile ve Sosyal Destek Merkezi (ASODEM) tarafından "Kadına Şiddeti Önlemenin Yolları" konulu seminer düzenlendi.

Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda kursiyerlerin katılımıyla yapılan seminerde, kadın polisler, kadına yönelik şiddetle ilgili görseller eşliğinde sunum yaptı.

Kadınların sosyal hayatta artık güçlü olması gerektiğini, kadına yönelik şiddetin önemli bir toplumsal yara haline geldiğine dikkati çeken polisler, yapılan araştırmalara göre mutlu ailelerin çocuklarının daha sağlıklı ve topluma yararlı bireyle olarak yetiştiğini bildirdi.

Kadınların kendi yaşamları ve bedenleriyle ilgili özgürce karar vermelerini engelleyen her tür durum ya da davranışın kadına yönelik şiddet olduğunu vurgulayan polisler, "Kadına yönelik şiddetin en ağırı ise kadın cinayetleridir. Medyaya yansıyan verilere göre ülkemizde sadece geçtiğimiz Ocak ayında 27 kadın, erkekler tarafından öldürüldü. Birkaç gün önce Mersin'in Tarsus ilçesinde, üniversite öğrencisi genç bir kadın okulundan eve dönerken bindiği dolmuşun şoförü tarafından cinsel saldırıya uğradı, kendisini savunmaya çalışınca bıçakla, demir çubukla darbedilerek hunharca katledildi, ardından yakılarak dereye atıldı. Bu ne yoğun bir öfke ve kindir? Bu kimin ve neyin öfkesidir? Bu zihniyetin insanları vahşice öldürerek görüntülerini kamuoyu ile paylaşan terör örgütünün zihniyetinden bir farkı var mıdır" diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren seminer sonunda ASODEM tarafından düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giden kursiyerlere hediyeleri verildi.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  şiddet

  ,

  kitap

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  Kamuoyu