Adilcevaz'da orman yangını

Adilcevaz'da orman yangını
Adilcevaz'da orman yangını
BİTLİS (AA) - Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde çıkan yangında 100 dönüm ormanlık alan zarar gördü. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 10 yıl önce Kız...

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde çıkan yangında 100 dönüm ormanlık alan zarar gördü. 

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 10 yıl önce Kız Taşı mevkisinde oluşturulan hatıra ormanında belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri ve iş makineleri yangına müdahale etti. Yaklaşık 4 saat süren müdahale sonucu yangın kontrol altına alınırken, 100 dönüm ormanlık alan zarar gördü.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, yaptığı açıklamada, yangının ormandan geçen yüksek gerilim hatlarından kaynaklandığını tahmin ettiklerini belirterek, "Ormanlık alanda yol olmadığı için pek fazla müdahale edemedik ancak iş makinelerimiz ve özverili personelimiz sayesinde yangın daha da büyümeden kontrol altına alındı. Burada vatandaşlarımız da bizlere büyük destek oldular. İnşallah bundan sonra ormanlarımızın içerisine yollar yaparak bu tür durumlarda daha hızlı hareket edebilmeliyiz. Hepimize geçmiş olsun" dedi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kız

  ,

  orman

  ,

  gerilim

  ,

  ,

  müdahale