Adilcevaz'da "Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı Projesi"

Adilcevaz'da "Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı Projesi"
Adilcevaz'da "Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı Projesi"
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezince hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezince hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen "Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı Projesi" kapsamında seminer verildi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen seminerde konuşan Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, ilçedeki kadınların sosyal ve kültürel yönlerini geliştirmeleri için seminer ve kurslar hazırlayacaklarını söyledi.

İnsanların yaradılışlarından dolayı mutlaka bir fark olduğunu ve bundan dolayı toplumda yanlış algılanan bazı şeylerin aşılması gerektiğini ifade eden Özbek, "Yaptığımız bu projelerle ilçemizdeki kadınlara ne kadar çok değer verdiğimiz ortadadır. Şimdiye kadar DAKA'ya sunduğumuz bütün projelerimiz kabul edildi. Bu projelerimizin hazırlanmasında emeği geçen Adilcevaz Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü Süleyman Zorer'e ve personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise belediye olarak kadınlara sürekli pozitif ayrımcılık yaptıklarını bildirerek, Aile ve Sosyal Destek Merkezi Projesini desteklediklerini belirtti.

Gürsoy, ayrıca ilçenin gelişmesi ve kalkınması için çaba gösterdiklerini dile getirdi.

Dr. Ayşe Şule Çağlar da "Toplumsal Cinsiyet Rolleri ve Mesleki Gelişim" konusunda konferans verdi.

Konferans sonunda Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü Süleyman Zorer, Çağlar'a çiçek hediye etti.

Konferansa çok sayıda davetli katıldı.