Adilcevazlılara şiir dinletisi

Adilcevazlılara şiir dinletisi
Adilcevazlılara şiir dinletisi
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesine bağlı Adilcevaz Meslek Yüksekokulu öğrencileri Çayan Gündoğdu ve Buğra Turan, ilçe halkına "Mısralardan...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesine bağlı Adilcevaz Meslek Yüksekokulu öğrencileri Çayan Gündoğdu ve Buğra Turan, ilçe halkına "Mısralardan Hayat " isimli şiir dinletisi sundu.

Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen program için özel bir sahne dizayn edildi. Fon müzikleri eşliğinde okunan şiirlerde konularına göre temalar oluşturuldu.

Programda Gündoğdu ve Turan'ın yanı sıra Yeliz Savaş, Sena Nacar, Hilal Yüce ve Yağmur Marangoz da okudukları birbirinden güzel şiirlerle davetlilerden büyük beğeni topladı.

Program sonunda konuşan Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, gelişmiş ülke ve modern toplumların üniversitelerde, şiir dinletilerinde, konferanslarda ve tiyatro gösterileri gibi birçok kültürel etkinliklerde buluştuklarını kaydetti.

Gürsoy, "Üniversitelerimizin bu tür etkinliklere daha fazla eğilmesi ve daha farklı gösteriler yaparak öğrencilerimizi motive etmesi gerekmektedir. Bu tür sosyal etkinlikler için desteğim her zaman sizlerledir.  Bugün gerçekten duygu yüklü bir şiir dinletisinde beraber olduk. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinliğe Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, Başkan Gürsoy'un eşi Kadriye Gürsoy ve çok sayıda davetli katıldı.