Afet kodunun düşürülmesi kararı

Afet kodunun düşürülmesi kararı
Afet kodunun düşürülmesi kararı
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Van Gölü sahil şeridinde geçmiş yıllarda alınan afet kodu kararının düşürülmesi amacıyla...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Van Gölü sahil şeridinde geçmiş yıllarda alınan afet kodu kararının düşürülmesi amacıyla başlatılan çalışmaların olumlu sonuç verdiğini söyledi.

Gürsoy yaptığı açıklamada, ilçenin Van Gölü sahil şeridine kurulmuş güzel bir yerleşim yeri olduğunu, ancak geçmiş yıllarda alınan 1655 afet kodu nedeniyle sahilde hiçbir çalışma yapamadıklarını hatırlattı.

Ayrıca, sahilde arazisi bulunan ilçe sakinlerinin de bu konuda büyük bir mağduriyet yaşadığını anımsatan Gürsoy, şöyle konuştu:

" Kamu kurumları olarak bizler de sahil bölgesinde hiçbir hizmet yapamıyoruz. Sayın milletvekillerimiz, afet kodunun düşürülmesi konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Orman ve Su İşleri konuyla ilgili olumlu raporunu verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından da aynı raporun alınması durumunda ilçemiz sahil şeridindeki araziler imara açılarak, yapı yapmaya elverişli hale gelecek. Başta milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen  herkese sonsuz teşekkür ediyorum."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  çevre

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  afet

  ,

  orman

  ,

  hizmet