Ahlat Devlet Hastanesi'nden gezici kütüphane hizmeti

Ahlat Devlet Hastanesi'nden gezici kütüphane hizmeti
Ahlat Devlet Hastanesi'nden gezici kütüphane hizmeti
BİTLİS (AA) - Ahlat Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hasta ve yakınlarına yönelik, gezici kütüphane hizmeti başlatıldı.Ahlat Devlet Hastanesi...

BİTLİS (AA) - Ahlat Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hasta ve yakınlarına yönelik, gezici kütüphane hizmeti başlatıldı.

Ahlat Devlet Hastanesi Başhekimi Koray Okur, gazetecilere yaptığı açıklamada, servislerde tedavi gören hastaları kitapla buluşturmak istediklerini söyledi.

Hastaların vakitlerini iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla gezici kütüphane oluşturduklarını ifade eden Okur, şöyle konuştu:

"Hastalar bazen uzun zaman hastanemizde kalabiliyor. Hem bu hastalarımızda okuma alışkanlığının geliştirilmesi hem de hastanede uzun zaman bekleyen vatandaşlarımızın bu sürede boş vakitlerini verimli geçirmesini sağlamak amacıyla böyle bir uygulama başlattık. Gezici kütüphanemizde çocuklar için çocuk klasikleri ve boyama kitapları, yetişkinler için çeşitli türlerde kitaplar bulunuyor."

Boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendirme fırsatı bulan hasta ve hasta yakınları ise uygulamadan memnun olduklarını belirterek hastane yönetimine teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Çocuk

  ,

  zaman