Ahlat HEM'de yıl sonu sergisi

Ahlat HEM'de yıl sonu sergisi
Ahlat HEM'de yıl sonu sergisi
BİTLİS (AA) - Ahlat Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nce yıl sonu sergisi düzenlendi.Sergi açılışında konuşan Ahlat Kaymakamı Bülent...

BİTLİS (AA) - Ahlat Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nce yıl sonu sergisi düzenlendi.

Sergi açılışında konuşan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, HEM kurslarının yıl sonu sergisi için bir araya geldiklerini söyledi.

"Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz" deyiminin artık Türkçe'ye yerleştiğini ifade eden Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:

"Artık anne karnında başlayan eğitim , mezarda son buluyor. Devletler de vatandaşlarını bu eğitim serüveninde yalnız bırakmazlar. Her devletin bir Milli Eğitim Bakanlığı vardır ve insan kalitesini attırmak için elinden geleni yapar. Okul öncesi ile başlayan eğitim, ilkokul, ortaokul, mesleki eğitim, lise, lisans ve lisansüstü eğitimleriyle devam eder. İlçede bu yıl hızlı bir sezon geçirdik. 224 kurs açtık ve bu kurslarda 2 bin 900'ün üzerinde vatandaşımıza hizmet verdik. Sizlerde alaka gösterdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeği geçen hocalarıma teşekkür ediyorum."

Kursiyerlere sertifika verilmesinin ardından Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve eşi Arzu Tekbıyıkoğlu ile davetliler, stantları gezdi.