Ahlat Müftüsü İmamoğlu'ndan Kur'an kursuna ziyaret

Ahlat Müftüsü İmamoğlu'ndan Kur'an kursuna ziyaret
Ahlat Müftüsü İmamoğlu'ndan Kur'an kursuna ziyaret
BİTLİS (AA) - Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, Abdurrahman Gazi Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu'nu ziyaret etti.İmamoğlu, ziyarette hafızlık kursunda...

BİTLİS (AA) - Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, Abdurrahman Gazi Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu'nu ziyaret etti.

İmamoğlu, ziyarette hafızlık kursunda eğitim gören öğrencilerle sohbet ettikten sonra, kursta yapılan yenilikleri inceledi.

Daha sonra kursun faaliyetleri ve yapılan yeniliklerle ilgili gazetecilere açıklamada bulunan İmamoğlu, Abdurrahman Gazi Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu'nun bölgeye hitap ettiğini söyledi.

Kursta 26 öğrencinin hafızlık eğitimi gördüğünü ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu:

"2011 yılında eski İlçe Müftüsü Zahit Demirel'in de başarılı çalışmalarıyla hizmete açılan Abdurrahman Gazi Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursunda 26 öğrenci hafızlık eğitimi görüyor. Bu öğrencilerin 16'sı hafızlık yapmaktadır. Geri kalan 10 kişi ise 'temel eğitim' dediğimiz hazırlık sınıfındadır. Bu öğrencilerimiz de hazır oldukları zaman  sınavla hafızlık sınıfına geçiyor. Bu yıl ocak ayında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan hafızlık sınavında bir öğrencimiz katılarak diploma almaya hak kazandı. Şu ana kadar 4'üncü mezunumuzu verdik" dedi.