Ahlat Şehit Sümmani Görgen YBO'dan bilim fuarı

Ahlat Şehit Sümmani Görgen YBO'dan bilim fuarı
Ahlat Şehit Sümmani Görgen YBO'dan bilim fuarı
BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesindeki Şehit Sümmani Görgen Yatılı Bölge Okulu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarı...

BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesindeki Şehit Sümmani Görgen Yatılı Bölge Okulu,  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarı Sergisi açtı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra halk oyunları gösterileriyle program başladı.

Programın açılış konuşmasını Şehit Sümmani Görgen Yatılı Bölge Okulu Müdürü Faysal Doğan yaptı.

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ise bu güzel yaz gününde çok güzel bir organizasyon için bir araya geldiklerini söyledi.

Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:

"Bilim fuarı için bir araya geldik. İlim, irfan ve teknik için bir araya geldik. Hepiniz hoş geldiniz. Ne mutlu ki bize insanın insana üstün olmadığı bir medeniyetin çocuklarıyız. Dinimizde de böyledir insanın insana bir üstünlüğü yoktur. Acemin acem olmayana, Arap'ın, Arap olmayana üstünlüğü yoktur. Sadece bir insanın bir insana bir üstünlüğü vardır. Oda 'bilen ile bilmeyen hiçbir olur mu' diyor bizim güzel kitabımız. Demek ki bilenin bir kıymeti var. İlmin bir kıymeti var. İlim, tarihin bütün zamanlarında çok kutsal olmuştur. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere, okul müdürümüze, gerekli önderliği yapan öğretmenlerimize ve gayret gösteren öğrencilere teşekkürü bir borç biliyorum."

Konuşmaların ardından TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisinin açılışı yapıldı.

Kurum amirleriyle öğrencilerin hazırladığı projeleri inceleyen Tekbıyıkoğlu, öğrencilerden yaptığı projeler hakkında bilgi aldı.

Görsel sanatlar ve teknoloji tasarım sergisini de gezen Tekbıyıkoğlu, sergide ebru çalışması yaptı.