Ahlat SYDV'ye yeni araç alındı

Ahlat SYDV'ye yeni araç alındı
Ahlat SYDV'ye yeni araç alındı
BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) yeni hizmet aracı alındı.Kaymakamlık önünde düzenlenen programla yeni...

BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) yeni hizmet aracı alındı.

Kaymakamlık önünde düzenlenen programla yeni aracın tanıtımı yapılrı ve aracın kazasız sürüşlerde kullanılması temenni edildi.

Kaymakam  Bülent Tekbıyıkoğlu, yaptığı açıklamada, sosyal hizmetleri vermenin birinci prensibinin, bu hizmetleri yerinde vermek olduğunu söyledi.

Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:

"Muhtacı, engelliyi, ihtiyaç sahibini ayağımıza getirmek yerine onların yaşadıkları yerlerde, insanları yormadan bu yardımları ulaştırmak, sosyal hizmetleri vermenin ana prensibidir. İlçemiz oldukça geniş bir alana sahip. Bazı yerler bin 500 metre yüksekliğe sahip ve arazi şartlarımız zor. Daha önce bu özellikte olmayan bir araçla hizmet veriliyordu. Yeni aracımızla en ücra yerlere bile hizmeti çok daha rahat götüreceğiz. Personel sayımızda geçen yıl itibariyle arttığı için böyle bir araç gerekliydi. 4x4 olması da arazi şartları için oldukça uygun."

Tekbıyıkoğlu, ardından direksiyon başına geçerek test sürüşü yaptı.

Programa Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Ahlat SYDV Müdürü Abdurrahman Pirhasanoğlu ve mütevelli heyeti katıldı.