Ahlat ve Tatvan devlet hastaneleri arasında iş birliği protokolü

Ahlat ve Tatvan devlet hastaneleri arasında iş birliği protokolü
Ahlat ve Tatvan devlet hastaneleri arasında iş birliği protokolü
BİTLİS (AA) - Ahlat Devlet Hastanesi ile Tatvan Devlet Hastanesi arasında protokol imzalandı.Protokolle, Ahlat Devlet Hastanesinde yapılamayan tahlil...

BİTLİS (AA) - Ahlat Devlet Hastanesi ile Tatvan Devlet Hastanesi arasında protokol imzalandı.

Protokolle, Ahlat Devlet Hastanesinde yapılamayan tahlil ve tetkikler, hastanede görevli personel tarafından, Tatvan Devlet Hastanesine gönderilecek.

Hastalar Tatvan'a gitmeden tahlil sonuçlarını Ahlat Devlet Hastanesi'nde randevu aldığı veya muayene olduğu poliklinikten öğrenebilecek.

Ahlat Devlet Hastanesi Başhekimi Koray Okur, Tatvan Devlet Hastanesi ile imzalanan protokol kapsamında hastanede yapılamayan, emar, tomografi, ultrason, tahlil ve tetkiklerinde yapılmasını sağladıklarını söyledi.

Hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti vermek için böyle bir uygulama yaptıklarını ifade eden Okur, şöyle konuştu:

"Hastanemizde yapılamayan tahlil, tetkik ve testler için hastaların, çevre il ve ilçelere gitme zahmetinde bulunmamaları için Tatvan Devlet Hastanesi ile protokol imzaladık. Yaptığımız protokolle, hastanemizdeki polikliniklerden randevu alan ve muayene olan hastalardan istenen tüm kan tahlilleri, idrar doku, yara kültürleri, gebeler için üçlü test gibi tahlil, tetkik ve testler eğer hastanemizde yapılamıyorsa, bu hastalarımızın randevuları hastanemiz tarafından alınarak Tatvan Devlet Hastanesi'nde yapılmasını sağlıyoruz. İstediğimiz tahliller ve tetkikler için hastalar defalarca Tatvan'a gidip gelme zahmetinde bulunmayacak. Tahlil ve tetkik sonuçları hastanın hastanemizde muayene olduğu polikliniğe veya doktora iletilecek ve tedavileri daha sağlıklı yürütülmüş olacak"


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Protokol

  ,

  personel

  ,

  Tatvan