Ahlat'ta açılması planlanan kurslar

Ahlat'ta açılması planlanan kurslar
Ahlat'ta açılması planlanan kurslar
BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamlığı, 2015 yılında İlçe Milli Eğitim ile Halk Eğitim Merkezi müdürlükleri bünyesinde açılması planlanan kursları...

BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamlığı, 2015 yılında  İlçe Milli Eğitim ile Halk Eğitim Merkezi müdürlükleri bünyesinde açılması planlanan kursları açıkladı.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2014-2015 eğitim öğretim yılı süresince İlçe Milli Eğitim ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde çeşitli alanlarda kursların açılmasının planlandığı bildirildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Hemşehrilerimize yönelik mesleki kurslar ile okuma, yazma bilmeyenler için köy ve merkez ilköğretim okullarında okuma yazma kursları açılması planlanmaktadır. 2014-2015 eğitim öğretim dönemi 15 Şubat ile 15 Mart tarihlerinde ise alüminyum doğrama, çinicilik, cenaze yıkama, Kuran-ı Kerim Tecvit, masa tenisi, katı ve sıvı yakıt kalorifer ateşçiliği, bilgisayar operatörü, satranç, İngilizce, Osmanlıca, avcılık-atıcılık, hijyen eğitimi, atletizm, world ve excell, diksiyon, halı-kilim, makineleri operatörlüğü, Türk Halk Oyunları, kurban kesimi, ark kaynakçılığı, ahşap boyama, resim, hüsn-ü hat, arıcılık, Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, devlet memurluğu hazırlık, müezzin-i kayyum ve halkın talep edeceği diğer kursların açılması planlanmaktadır."