Ahlat'ta balık tüketimi arttı

Ahlat'ta balık tüketimi arttı
Ahlat'ta balık tüketimi arttı
BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesine günlük olarak getirilen ve balık tezgahlarında yer alan balıkların büyük ölçüde tüketildiği bildirildi.Balık satan Hakan...

BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesine günlük olarak getirilen ve balık tezgahlarında yer alan balıkların büyük ölçüde tüketildiği bildirildi.

Balık satan Hakan Deveci, özellikle inci kefali, hamsi ve istavritin ilçede en çok tüketilen balık çeşitlerinden olduğunu söyledi.

İlçe halkına çupra, levrek, çinakop, palamut, istavrit, inci kefali gibi günlük taze balık çeşitlerini sunduklarını aktaran Deveci, fiyatların uygun olması ile balık tüketiminde artış yaşadıklarını ifade etti.

Deveci, "Vatandaş en çok Van Gölü balığı dediğimiz inci kefali olmak üzere, hamsi ve istavriti tercih ediyor. İnci kefali balığını 3 lira , istavrit ve hamsiyi 7,5 liradan satışa sunuyoruz. Bunlarla beraber satışa sunduğumuz diğer balık türlerinin de bir hayli alıcısı var. Satışlardan memnunuz. Bazen sabah satışa başladığımız balıklar ilgiden dolayı öğlene kadar tükenmiş oluyor" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Palamut

  ,

  Levrek

  ,

  Sabah

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  Hamsi