Ahlat'ta çilek yetiştiriciliği

Ahlat'ta çilek yetiştiriciliği
Ahlat'ta çilek yetiştiriciliği
BİTLİS (AA) - İl Özel İdaresinin katkısı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Ahlat'taki 10 mahallede 40 dekarlık alana çilek bahçesi...

BİTLİS (AA) - İl Özel İdaresinin katkısı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Ahlat'taki 10 mahallede 40 dekarlık alana çilek bahçesi kuruldu.

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nihat Keskin ile kurulan çilek bahçesini inceledi.

Tekbıyıkoğlu, kurulan çilek bahçelerinin, ilçenin rakımı ve iklimi nedeniyle Türkiye 'de meyve üretimiyle ön plana çıkabileceğinin göstergesi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Çilek, Ege ve Akdeniz Bölgesine nazaran ilçemizde hasadı daha geç olan bir meyvedir. Biz de bu nedenle, özellikle ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacağını ve alternatif ürün yelpazemize farklı bir boyut kazandıracağını düşünerek 10 mahallemizden 10 çiftçimize toplam 40 dekarda çilek bahçesi kurduk. Yılda 100 tonluk üretim ve 600 bin liralık bir hasılat  beklemekteyiz. Hayırlı kazançlar diler, çiftçilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim."


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Türkiye

  ,

  Ege

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  çoban