Ahlat'ta İlçe Müftüleri Toplantısı

Ahlat'ta İlçe Müftüleri Toplantısı
Ahlat'ta İlçe Müftüleri Toplantısı
BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesinde, İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba başkanlığında İlçe Müftüleri Toplantısı yapıldı.Toplantıda konuşan Akbaba, din...

BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesinde, İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba başkanlığında İlçe Müftüleri Toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Akbaba, din hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi, müftülüklerarası yürütülen ve işlemlerde birlikteliği sağlanması, din hizmetlerinde verimliliğin artırılması ve sorunların çözülmesi amacıyla, her ay bir ilçede toplantı düzenlediklerini söyledi.

Toplantılarının ana konusunu, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin oluşturduğunu ifade eden Akbaba, şöyle konuştu:

"Toplantıda il ve ilçe müftülüklerimizce yapılacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini görüştük. Kutlu Doğum'un halka en iyi şekilde yansımasını sağlamak için, müftülükler ve din görevlileri arasındaki işbirliğinin ve koordinasyonun sağlanması konularını paylaştık. İnşallah ilçe müftülüklerimiz, din görevlilerimiz ve halkımızla beraber, haftayı en güzel ve coşkulu bir şekilde kutlayacağız."

Toplantıya, Adilcevaz Müftüsü Sait Dizen, Hizan Müftüsü Tahir Elçin, Güroymak Müftüsü Ahmet Ateş, Tatvan Müftü Vekili M. Hafit Talay, Mutki Müftü Vekili Muhammet Fatih Tutkun ve Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu katıldı.


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  Tatvan