Ahlat'ta proje eğitimi kursu sona erdi

Ahlat'ta proje eğitimi kursu sona erdi
Ahlat'ta proje eğitimi kursu sona erdi
BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamlığı'nca Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2015 yılı 2. Dönem Teknik Destek Projesi kapsamında verilen proje eğitimi...

BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamlığı'nca Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2015 yılı 2. Dönem Teknik Destek Projesi kapsamında verilen proje eğitimi kursu sona erdi.

Proje kapsamında proje ofisi elemanları ile İlçe Milli Eğitim, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık ve Sağlık müdürlüklerinin 12 personeline, "Proje Döngüsü ve Erasmus Plus" eğitim kursu verildi.

Kurs sonunda personele Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu sertifika verdi.

Tekbıyıkoğlu, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, 12 personelin 7 gün boyunca proje yazımı konusunda eğitildiğini söyledi.

Bu çalışmayla daha etkin ve doğru projelerin yapılması ve ilçenin hibe fonlarından daha fazla kaynaktan yararlanmasının amaçlandığını belirten Tekbıyıkoğlu, Ahlat'ta proje kültürünün yeterince oluşmadığını ifade etti.

Tekbıyıkoğlu, "Biz de proje kültürünü oluşturmak için ilçemizde bir proje ofisi oluşturduk. Bunun en önemli aşamasından biri sertifikalarını verdiğimiz Proje Döngüsü ve Erasmus Plus eğitimidir. Arkadaşlarımız buradan aldıkları katkıyla donanımlarını artırarak çalışmalarını devam ettirecek" dedi.

Proje ofisinde 4 personelin görev yaptığını anlatan Tekbıyıkoğlu, "Kurumlarımızın kendilerine proje hazırlaması ve proje ofisimize yardımcı olması gerekiyor. Proje ofisimizde kurulduğundan itibaren 54 proje hazırladı. İnşallah bunlar hem niteliği hem niceliği artıracak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  2015