Ahlat'ta vatandaşın bozuk yol tepkisi

Ahlat'ta vatandaşın bozuk yol tepkisi
Ahlat'ta vatandaşın bozuk yol tepkisi
BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesi Kale Mahallesi sakinleri, mahalle yolların bozuk olmasına ve kanalizasyon çalışmalarının düzensiz yapılmasına tepki...

BİTLİS (AA) - Ahlat ilçesi Kale Mahallesi sakinleri, mahalle yolların bozuk olmasına ve kanalizasyon çalışmalarının düzensiz yapılmasına tepki gösterdi.

Kale Mahallesi Muhtarı Medeni Bildirici, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılmayan yollardan ve düzensiz kanalizasyon çalışmalarından dolayı mağdur olduklarını söyledi.

Bildirici, 10 yıldır mahalle sakinlerinin tozlu ve toprak yoldan dolayı mağdur olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Yoldaki çukurlar ve tozlardan dolayı mahalle sakinlerinin sağlığı tehlikede. 10 yıldır kanalizasyon çalışmaları bir türlü bitirilemedi. Bu işi yüklenen müteahhitler, zarar ettikleri gerekçesiyle işi tamamlamıyor. İçinde bulunduğumuz kötü koşulları defalarca belediyeye bildirdiğimiz halde, bir sonuç alamadık. Mahallemiz tarihi mekanların bulunduğu bir yer. Bitirilmeyen kanalizasyon nedeniyle atıklar Van Gölü'ne akmakta. Ciddi anlamda sıkıntı yaşıyoruz."

Ahlat Belediyesi Su ve Kanalizasyon Birimi tarafından yapılan açıklamada, İller Bankası Su ve Kanalizasyon Projesi (SUKAP) çerçevesinde, işin ikinci etabının ihale edildiğini, projenin yüzde 70'inin tamamlanarak, geriye kalan yüzde 30'luk kısmının da önümüzdeki günlerde bitirileceği bildirildi.


    ETİKETLER:

    Van

    ,

    ihale