AK Parti Bitlis İl Başkanlığında devir teslim töreni

AK Parti Bitlis İl Başkanlığında devir teslim töreni
AK Parti Bitlis İl Başkanlığında devir teslim töreni
BİTLİS (AA) - AK Parti Bitlis İl Başkanlığında devir teslim töreni düzenlendi.5. Olağan İl Kongresi ile AK Parti Bitlis İl Başkanlığı'na seçilen...

BİTLİS (AA) - AK Parti Bitlis İl Başkanlığında devir teslim töreni düzenlendi.

5. Olağan İl Kongresi ile AK Parti Bitlis İl Başkanlığı'na seçilen Nesrullah Tanglay, görevi Fatih Kadirioğlu'ndan devraldı.

Tanglay, iyi bir başkan ve yönetiminden bayrağı devralmanın çok zor olduğunu belirtti.

Omuzlarındaki yükün çok ağır olduğunu ifade eden Tanglay, şöyle konuştu:

"Kendisiyle beraber yola çıktığımız Fatih Kadirioğlu, bize her zaman bir ağabey ve kardeş oldu. Hiçbir zaman bizi kırmadı ve üzmedi. Hep yardımcı oldu. Emeğinin karşılığı verilemez. Onun nasıl çalıştığını en yakından ben bilirim. Partinin derdini, kendi şahsi derdi gibi biliyordu. İnşallah biz de partimize ve bize güvenenlerin, güvenini boşa çıkartmayacağız. Bu bayrağı daha ileriye götürmeye çalışacağız. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerinden dolayı Kadirioğlu'na teşekkür ediyorum."

AK Parti Bitlis eski İl Başkanı Fatih Kadrioğlu, AK Partide 13 yılı geride bıraktıklarını belirterek, 8 yıldır il başkanlığı görevini yürütmenin mutluluğunu yaşadığını bildirdi.

Kongrenin, Bitlis'e yakışır bir demokrasi şöleni havasında geçtiğini dile getiren Kadirioğlu, şöyle devam etti:

"Kongremizde, Bitlis'in adını, misafirpeverliğini, demokrasiye, birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe olan inancı tüm Türkiye 'ye yayıldı. Buradaki en büyük pay teşkilat mensuplarımıza aittir. O anlamda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 8 yıllık görev süremizde bize referans olan büyüklerimize layık olmaya ve referanslarını kirletmemeye gayret gösterdik. Başbakanımızın dediği gibi 'herhangi bir yanlışın içinde olmadık ve herhangi bir yanlışa tevessül etmedik'. Güzel bir görev dönemini geride bıraktığımıza inanıyorum. Eksiklerimiz ve hatalarımız vardı. Elbette bunların değerlendirmesini içimizde yapacağız. Göreve seçilen Tanglay ve ekibinin bizden aldığı bayrağı çok daha yükseklere taşıyacaklarına ve bu davaya en iyi şekilde hizmet edeceklerine inanıyorum. Yeni yönetime başarılar diliyorum."

Ardından Tanglay, Kadirioğlu'na çiçek hediye etti.