AK Parti Bitlis'te milletvekili adaylarını tanıttı

AK Parti Bitlis'te milletvekili adaylarını tanıttı
AK Parti Bitlis'te milletvekili adaylarını tanıttı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: - "Terör örgütünün beli kırıldıktan sonra Çözüm Süreci muhakkak devam edecek. Biz, silahlar toprağa gömülüp üzerine beton dökülene kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bunu huzurunuz, geleceğiniz ve çocuklarımızın geleceği için yapıyoruz" - "Bunlar sizlerden aldığı oyları maalesef rencide ettiler onun hakkını vermediler, sırtlarını dağa dayadılar, Kandil'i dinlediler ve Çözüm Süreci'ni baltaladılar" - "Devlet mutlaka sandık ve sizin güvencenizi sağlayacak. Emniyetiniz artık emin ellerde hiç merak etmeyin ve hiç korkmayın. İnanın korktukça cesaret alıyorlar"

BİTLİS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, terör örgütüne yönelik operasyonlara ilişkin, "Terör örgütünün beli kırıldıktan sonra Çözüm Süreci muhakkak devam edecek. Biz, silahlar toprağa gömülüp üzerine beton dökülene kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bunu huzurunuz, geleceğiniz ve çocuklarımızın geleceği için yapıyoruz" dedi.

Demiröz, partisinin Bitlis milletvekili adaylarının tanıtımı için İsmail Eren Spor Kompleksi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, diğer partilerin durumunun 7 Haziran'dan sonra görüldüğünü, bunların ülkeyi idare edecek ne programları ne vekilleri ne de teşkilatlarının bulunduğunu belirtti.

1 Kasım seçimlerinin önemine değinen  ve bunun Türkiye'nin dönem noktası olduğunu vurgulayan Demiröz, "1 Kasım'da AK Parti'nin iktidarını engelleyecek hiçbir sebep kalmadı. İnanın AK Parti bu ülkeyi idare etmek zorunda ve buna mecburuz"  dedi.

 Demiröz, şöyle konuştu:

"Başka hiçbir talipli yok. Herhangi bir şey oluyor, doğu ile çıkıp açıklama yapıyorlar. Ey CHP ve MHP , burada teşkilatınız bile yok. Sen sandıktan ne bekliyorsun? Doğu ve Güneydoğu'dan ne bekliyorsun? Yarın seçim beyannamemiz açıklanacak. Emekli, çalışan, taşeron, korucu, öğretmen, polise ve herkese müjdeler var. Hep maddi yönden değil, Türkiye artık sosyal bir devlet. Türkiye, dünyanın 10'ncu ülkesi olma çalışmalarını ve gayretini gösteren bir devlet. Büyük bir ülke. Hamdolsun bu kadar sıkışmaya ve bu kadar krize rağmen ekonomimiz devamlı büyüyor."

Halkın destek ve dualarıyla 7 Haziran'da birinci parti olduklarını anımsatan Vedat Demiröz, yüzde 41 oyun küçümsenmeyecek bir rakam olduğunu ifade ederek, Avrupa'da bu oyla milletin 300 ile 400 vekil çıkardığını kaydetti.

-"2001 ruhuna tekrar döndük"

AK Parti'nin bundan böyle ilk günkü aşk, şevk ve o niyetle mücadele edeceğini anlatan Demiröz, "Özümüze döndük. 2001 ruhuna tekrar döndük. Artık AK Parti 2001 ruhuna dönmüştür. Bir tek eksiğimiz var o da 1 Kasım. Bu ülkenin kaderini dünya devletlerine karşı korumak, ülkeyi Suriye, Libya ve Irak haline getirmemek için, 1 Kasım'a kadar ev ev dolaşalım. AK Parti'yi iktidara getirdikten sonra Allah'ın izniyle Türkiye'nin önünü kesecek hiçbir şey yok. Bu ülke sadece bizlerin değil, 60 mazlum ülkenin liderliğini de yapıyor. 1 Kasım Müslümanlığın, İslamiyetin ve Türkiye'nin dönüm noktasıdır. Zalimlere fırsat vermeyin. Hem içeridekiler hem de onların yardakçıları, hepsi ağzını açmış bizi lokma gibi yutmaya çalışıyor" değerlendirmesinde bulundu.

- "Kandil'i dinlediler ve Çözüm Süreci'ni baltaladılar"

Burada iki partinin yarıştığını ancak birine parti bile demenin mümkün olmadığını ifade eden Vedat Demiröz, sırtını terör örgütüne, silahlı unsurlara dayayan bir partinin Türkiye'deki Kürtlerin oylarıyla 80 vekil çıkararak meclise girdiğini belirtti.

Demiröz, "Demokratik siyaset yapsalar, belki bir daha ki seçimde ana muhalefet partisi olacaklar. Ama vesayet altındalar. Kesinlikle dağ ne derse ondan çıkamıyor, özgür değiller ve yarısından çoğu da Kürt değil. Bunlar sizlerden aldığı oyları maalesef rencide ettiler, onun hakkını vermediler, sırtlarını dağa dayadılar, Kandil'i dinlediler ve Çözüm Süreci'ni baltaladılar" diye konuştu. 

AK Parti'nin seçimi ve iktidarı bile kaybetmek adına halkın huzur ve refah içinde yaşamını sürdürmesi için her şeye göz yumarak 3 yıl Çözüm Süreci'ni devam ettirdiğini belirten Demiröz, ama onların bu süreçte boş durmayarak kalleşçe silahlandığını, haince planlar yaptığını, kuyu ve hendekler kazdığını, şimdi kazdıkları o kuyu ve hendeklere kendilerinin düştüğünü kaydetti.

Türkiye'nin tokadını vurduğunu ve vurmaya devam edeceğini kaydeden Demiröz, sözlerini  şöyle sürdürdü:

"Biz, size huzur barış gelsin ve sevgi içinde birlikte yaşayalım derken, sen beni arkadan hancerlersen bende bundan sonra senin konuştuğun dilden konuşuruz dedik. Devlet mutlaka sandık ve sizin güvencenizi sağlayacak. Emniyetiniz artık emin ellerde hiç merak etmeyin ve hiç korkmayın. İnanın korktukça cesaret alıyorlar. Biz daha güçlüyüz. Kürt kardeşlerimi ayırıyorum. Kürt kardeşlerim yanıltılıyor. Onlar bizim bin yıllık kardeşimiz. İç içe girmişiz, etle tırnak olmuşuz. Eli silahlı terör örgütünün Kürtle ilgisi yok. Yollara mayın döşüyor, roket atıyor ve tarıyor. Kürt kardeşimizi tarıyor. Hani Kürttün ve Kürtlerin derdiyle dertleniyordun. Bu nasıl Kürtlük? İl başkanımızın dükkanına molotof atıp yakıyor. Vicdansız demokratik siyaset yapıyor. Sana ne demiş ve ne yapmış? Esas yüzleri bu. Sizleri yıldırmak, korkutma, caydırmak ve sandığa götürmemek. Bunlara bu sefer kesinlikle fırsat vermeyeceksiniz."

"Bizi üç vekil olarak gönderin. Eğer daha hayırlı şeyler gelmezse o zaman bir daha buraya çıkmayacağım. Mesajı da net veriyorum. Elimiz güçlendi" diyen Demiröz, şöyle devam etti:

"Bin yıllık kardeşliğimizi tesis edeceğiz. Bu ilelebet böyle gitmeyecek. Terör örgütünün beli kırıldıktan sonra Çözüm Süreci muhakkak devam edecek. Biz, silahlar toprağa gömülüp üzerine beton dökülene kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bunu huzurunuz, geleceğiniz ve çocuklarımızın geleceği için yapıyoruz."

Toplantıda, AK Parti milletvekili adayları M. Zeki Peker ve Ahmet Çelik ile İl Başkanı Nesrullah Tanglay da birer konuşma yaptı.