AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz:
- "2015'te Bitlis'te istihdam sağladığımız kişi sayısı 5 bine ulaşıyor. Bu sayı neredeyse son 5 yılda sağlanan istihdama eşit. İşsizliğin yüksek olduğu ilimizde bu alımlar halkımıza rahat bir nefes aldıracaktır"

BİTLİS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis'te Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 2 bin kişinin istihdam edileceğini belirterek, kentte son dönemde istihdam sağlanan kişi sayısının 5 bine ulaşacağını bildirdi. 

Demiröz, yaptığı yazılı açıklamada, Bitlis'te daha çok istihdam sağlanması için gece gündüz çalışacaklarını kaydetti.

Kentte, TYÇP kapsamında 2 bin kişinin istihdam edileceğini belirten Demiröz, şu ifadeleri kullandı:

"Çalışma Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, Bitlis'te istihdamın artırılmasına yönelik bir karar daha aldık. Daha yeni işe başlattığımız 2 bin kişilik İŞKUR alımına ilave 2 bin kişilik yeni eleman alımı yapacağız. Talebimizi geri çevirmeyen Çalışma Bakanı ve İŞKUR Genel Müdürüne teşekkür ediyorum. Sadece milli eğitim müdürlükleri emrine verdiğimiz  2 bin kişinin kurasını pazartesi günü çekerek göreve başlattık. İlave aldığımız 2 bin kişi diğer kamu kurumlarında çalıştırılacak. Bu alımlarla ilgili işlemler önümüzdeki hafta başlayacaktır. Daha önce Diyanet ve Orman İşletme müdürlükleri emrine verilen bin kişi çalışmaya devam ediyor."

Demiröz açıklamasında, TYÇP kapsamında en fazla işçi alımının bu yıl yapıldığını vurgulayarak, "2015'te Bitlis'te istihdam sağladığımız kişi sayısı 5 bine ulaşıyor. Bu sayı neredeyse son 5 yılda sağlanan istihdama eşit. İşsizliğin yüksek olduğu ilimizde bu alımlar halkımıza rahat bir nefes aldıracaktır. En büyük çabamız ilimizde iş imkanlarını artırmak. Değerli hemşehrilerimin destek ve dualarıyla Bitlis'te daha çok istihdam için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.