AK Parti'nin temayül yoklaması

AK Parti'nin temayül yoklaması
AK Parti'nin temayül yoklaması
- AK Parti Bitlis İl Teşkilatı, sivil toplum kuruluşlarına yönelik temayül yoklaması yaptı

BİTLİS (AA) - AK Parti Bitlis İl Teşkilatı, 7 Haziran'da yapılacak 25. dönem milletvekilliği seçimleri için, sivil toplum kuruluşlarına yönelik temayül yoklaması yaptı.

AK Parti İl Başkanlığı'nda yapılan temayülde, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Bitlis'te aday olarak görmek istediği 3 kişiyi belirlemek üzere, sandık başına gitti.

AK Parti Bitlis İl Başkanı Nesrullah Tanglay, yaptığı açıklamada, AK Parti milletvekilli adaylarını belirleme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bu çalışmaların adayların belirlenmesine ciddi anlamda yön vereceğine inandıklarını söyledi.

Kentteki çeşitli sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve derneklerin bu sürece dahil edildiğini belirten Tanglay, şöyle konuştu:

"Genel merkezimiz böyle bir karar almasıyla halkın bütün kesimine inmemiz ve herkesin fikrini almamız bizi de sevindirdi. Bu kapsamda 29 aday adayı için bu karar kapsamında, ilimizdeki vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerine bir temayül yaptırıyoruz. Temayüle beklediğimizin üzerinde bir katılım oldu. Bundan mutluluk duyduk. Tabi bu süreçte 3 milletvekili olacak. 3 aday adayı işaretlemek lazım. Bu şekilde bir yol gösterilmiş. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilimizde kimlerin milletvekili olmasını istiyorsa, onların isimlerini yazıp, bu şekilde oy kullandılar. Halkın sesine kulak vermek lazım. AK Parti olarak teşkilat temayülleri ve halk anketleri yapıldı. Şimdi de Türkiye 'de ilk defa böyle bir temayül yaptırıldı. Halkımızın gönlünden geçen ve partimiz için hayırlı olan adaylarımız belirlenir. Bu da AK Parti'nin gerçekten halkla beraber siyaset yaptığını gösteriyor."