Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
BİTLİS (AA) - Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Daşdemir Dağkıran ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bitlis milletvekili adayı Mizgin...

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Daşdemir Dağkıran ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bitlis milletvekili adayı Mizgin Irgat, Anneler Günü dolayısıyla kadınlarla bir araya geldi.

Toplum Destek Merkezi'nde kadınlarla buluşan Dağkıran, tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü'nü kutlayarak, 40 yıllık çatışmalı süreçte en çok annelerin yüreğinin yandığını belirtti.

Kadın olmanın ayrı bir onur ve gurur olduğunu bildiren Dağkıran, şunları ifade etti:

"Tüm zorluklara rağmen, toplumun ötekileştirdiği kişiler olarak kadın olmaktan onur duyuyoruz. 40 yıllık çatışmalı süreçte en çok annelerin yüreği yandı. Barışın gelmesini ve hiçbir annenin yüreğinin yanmamasını istiyoruz. Toplumda her zaman en büyük yükü yüklenen annelerimizdir. Kadın olmanın getirdiği birçok zorluk vardır. Öldürülen, katledilen ve yaşamdaki birçok sıkıntıya karşı mücadele edenler kadınlardır. Aynı zamanda kadın olmak ayrı bir onurdur ve gururdur. Kadın olmak bizim için en önemli şeydir."

Ayrıca eşbaşkanlık sistemiyle kadınların irade sahibi olduğunu dile getiren Dağkıran, sistemin belediyeyi kazanmalarıyla yaşam bulduğunu ifade etti.

Dağkıran, "Sizleri temsil ediyorum. Yapacağımız her şey sizinde sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle desteklerinizi istiyorum. İdeolojisi ve dünya görüşü ne olursa olsun, kadın olmak bizim için en önemlidir. Belediyenin kapısı her zaman kadınlara açıktır. Sizlerle güzel şeyler yapacağız" dedi.

Yakında Kadın Danışmanlık Merkezi açarak, kadınlara dönük birçok çalışma yapacaklarını ifade eden Dağkıran, kadın olmaktan kaynaklı gönül birliğini yakalacaklarını dile getirdi.

HDP Bitlis milletvekili adayı Mizgin Irgat ise eşbaşkanlık sisteminin bütün kadınlar için çok önemli bir nokta olduğunu belirterek, "Ezilen ilk ulus kadınlardır. Kadın olmaktan kaynaklı daha doğal, sıcak ve paylaşımcı bir ortamı yakalıyoruz. HDP, kadın beyannamemiz çok açık. HDP bir kadın partisidir" diye konuştu.

Ardından sportif faaliyetlere katılan kadınlara, katılım belgesi verildi.