Ayakkabı boyacılığına 20 yılını verdi

Ayakkabı boyacılığına 20 yılını verdi
Ayakkabı boyacılığına 20 yılını verdi
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde 20 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Mehmet Kanat, belediyenin kendilerine yer yapmasını istedi.Maddi imkansızlıklardan...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde 20 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Mehmet Kanat, belediyenin kendilerine yer yapmasını istedi.

Maddi imkansızlıklardan dolayı okul okuyamadığını ve 10 yaşında ayakkabı boyacılığına başladığını belirten Kanat, yaz, kış, sıcak, soğuk demeden 20 yıl kaldırımlarda boyacılık yaptığını ifade etti.

Ailesinin geçimini yapabilmek için aralıksız çalışmak zorunda kaldığını aktaran Kanat, "20 yıldır aralıksız ayakkabı boyayarak annem ve babama bakmaya çalışıyorum. Babam hasta olduğu için çalışamıyor ve bundan başka hiçbir gelirimiz yok. Olumsuz hava şartlarında bile, kaldırımlarda ayakkabı boyayarak geçimimi sağlamaya çalıştım. Hastalandım ve iki ay Diyarbakır'da tedavi gördüm" diye konuştu.

Belediyenin boyacılar için bir yer bulmasını istediğini sözlerine ekleyen Kanat, bu şekilde daha uygun şartlarda çalışma fırsatı bulacaklarını söyledi.