Bakan Kılıç, milli atletleri Ankara'ya davet etti

Bakan Kılıç, milli atletleri Ankara'ya davet etti
Bakan Kılıç, milli atletleri Ankara'ya davet etti
BİTLİS (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, bu yıl düzenlenen Avrupa ve dünya şampiyonasında dereceye girerek madalya kazanan...

BİTLİS (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, bu yıl düzenlenen Avrupa ve dünya şampiyonasında dereceye girerek madalya kazanan Bitlisli milli atletleri, Ankara 'ya davet ettiği bildirildi.

Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakan Kılıç'ın, Avrupa ve dünya şampiyonasında dereceye giren Bitlisli milli atletleri Ankara'ya makamına davet ettiğini söyledi.

Davet edilen sporcuların, 2016 yılında yapılacak olan Rio Olimpiyatları seçme listesine girmeyi hedeflediğini ifade eden Kara, şöyle konuştu:

"İlimize ve ülkemize madalya getiren milli atletlerimizden, genç erkeklerde Avrupa şampiyonu olan Saffet Elkatmış, yıldızlarda Avrupa ve dünya şampiyonu Ömer Oti, genç erkeklerde ise Avrupa ikincisi ve dünya üçüncüsü olan Ferhat Bozkurt, bakanımızın daveti üzerine Ankara'ya gidecek. Atletlerimiz başarılarından dolayı Ankara'ya davet edildi. Sporcularımızı kutluyorum. Bu sporcularımızın en büyük hedefi 2016 yılında yapılacak olan Rio Olimpiyat seçme listesine girmektir."

2015 yılında yapılacak seçmelerde listeye girecek sporcuların, Rio Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanacağını belirten Kara, kenti gururla temsil eden bu sporcuları yetiştiren Atletizm Milli Takım Antrenörü Fahri Tunçtan'ı tebrik etti ve başarıların devamını diledi.