Balkan Kros Şampiyonası

Balkan Kros Şampiyonası
Balkan Kros Şampiyonası
BİTLİS (AA) - Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara, 8 Kasım'da Kocaeli'de Balkan Kros Şampiyonası'nın yapılacağını söyledi.Kara, AA muhabirine yaptığı...

BİTLİS (AA) - Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara, 8 Kasım'da Kocaeli'de Balkan Kros Şampiyonası'nın yapılacağını söyledi.

Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın Türkiye 'de düzenlenmesinden mutluluk duyduğunu belirterek, bu yarışmaya 4 sporcuyla katılacaklarını bildirdi.

Şampiyonaya Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Makedonya'nın katılacağını ifade eden Kara, şöyle konuştu:

"Bu yarışmaya 12 bin metrede büyük erkekler kategorisinde Alper Demir, 23 yaş altı erkeklerde 8 bin metrede Sönmez Dağ, Ömer Oti ve Ferhat Demir ise 6 kilometrede genç erkeklerde yarışacak. Bu milli atletlerimizin iyi bir performans sergileyeceğine, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Ayrıca sporcularımızın Erzurum'da kamp yapmasını sağlayan Bitlis Eğitim Tanıtma Vakfı (BETAV) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren'e ve yönetim kurulu üyesi Hasan Dalkıran'a teşekkür ediyorum. Bitlis'te çok sayıda yetenekli genç var ve bunlara sahip çıkılmasını istiyoruz."