Balkan Kros Şampiyonası

BİTLİS (AA) - Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara, 8 Kasım'da Kocaeli'de düzenlenen Balkan Kros Şampiyonası'nda, Bitlisli atletlerin büyük başarı...

BİTLİS (AA) - Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara, 8 Kasım'da Kocaeli'de düzenlenen Balkan Kros Şampiyonası'nda, Bitlisli atletlerin büyük başarı sağladığını söyledi.

Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bitlisli milli atletlerden Sönmez Dağ, Ferhat Bozkurt, Ömer Oti'nin şampiyonadan dereceyle döndüğünü bildirdi.

Milli atletlerin genç erkeklerde takım halinde Balkan birincisi olduğunu ifade eden Kara, şöyle konuştu:

"Atletlerimiz 23 yaş altı erkeklerde de takım halinde Balkan ikincisi oldu. 14 Aralık'ta Bulgaristan'da yapılacak olan Avrupa Kros Şampiyonası'na milli atletlerimizden Sönmez Dağ ve Ferhat Bozkurt ismen davet edildi. Atletlerimize başarılarının devamını diliyorum. Balkan Kros Şampiyonası'nda büyük başarı elde ettik. Avrupa Kros Şampiyonası'nda da başarı sağlayacağımıza inanıyorum. Gittikleri çoğu yarışmalardan derecelerle dönen bu milli sporcularımızı herkesin desteklemesini istiyoruz."

Kara, ayrıca şampiyona öncesi sporculara kamp imkanı sağlayan ve yarışmayı izlemek için Kocaeli'ye giden Bitlis Eğitim ve Tanıtıma Vakfı (BETAV) Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Dalkıran'a teşekkür etti.