Başkan Aksoy, belediyenin borçlarını açıkladı

Başkan Aksoy, belediyenin borçlarını açıkladı
Başkan Aksoy, belediyenin borçlarını açıkladı
BİTLİS (AA) - Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, belediyenin borçlarını açıkladı.Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyenin 120 milyon...

BİTLİS (AA) - Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, belediyenin borçlarını açıkladı.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyenin 120 milyon lira borcunun olduğunu belirterek, tüm maddi imkansızlıklara rağmen, halka en iyi belediyecilik hizmetini sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Seçimlerden sonra belediyeyi 120 milyon lira borçla devraldıklarını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"Borç içinde hizmet vermeye çalışıyoruz. 2014 yılının nisan ayında, bir önceki dönemden devreden borcu, kendi deyimleriyle 95 milyon lira olarak açıklamışlardı. Ancak bu borca 6 milyon lira sendika, 20 milyon lira civarında da elektrik borcu eklendi. Böylelikle belediyeyi 120 milyon lira borçla devraldık. 18 ay maaş alamayan personellerimizin, 6 ve 7 ay maaş alamayan memurlarımızın borçlarını, şimdi her ay ödemeye çalışıyoruz. Bu imkansızlıklar içinde 7 aydır hizmet vermeye çalışıyoruz.  Resmi belgelerde 2004-2009 yılları arasında belediyenin borcu 45 milyon lira olarak görülüyor. Ancak 2009-2014 yılları arasındaki kayıtlarda da toplam borç 120 milyon liradır. Bu borçların, yapılan hizmetlerin borcu olmasını dilerdik."


  ETİKETLER:

  Sendika

  ,

  Belediye

  ,

  elektrik

  ,

  lira

  ,

  Resmi

  ,

  hizmet

  ,

  Tatvan