Belediye personellerine "Madde Bağımlılığı" semineri

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediyesince organize edilen "Toplumsal Farkındalık" toplantıları kapsamında, personellere "Madde Bağımlılığı" semineri...

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediyesince organize edilen "Toplumsal Farkındalık" toplantıları kapsamında, personellere "Madde Bağımlılığı" semineri verildiği bildirildi.

Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan, yaptığı yazılı açıklamada, küreselleşen dünyanın doğurduğu tehlikelerden birinin madde bağımlılığı ve madde kullanımı olduğunu belirtti.

Madde bağımlılığının ve kullanımının tedirgin edici boyutlarda yaygınlık kazandığına sosyal medyadan tanık olduklarını bildiren Olan, açıklamada şunlara yer verdi:

"Belediye olarak ne tür önlemler alabileceğimizi ve bu konuda nasıl çalışmalar yürütebileceğimizi ilerleyen zamanlarda net bir şekilde kararlaştıracağız. Madde kullanımının en ürkütücü tarafı da çok küçük yaşlara kadar inen kullanım sıklığıdır. İlk ve orta öğretim çağındaki çocuklarımız da bile kullanımının görülmesi çok hazin bir tablo. Vereceğimiz mücadelelerin olumlu sonuçlanabilmesi için çok ayrıntılı ve özverili bir çalışma yürütmemiz gerekiyor. Bu kapsamda psikolog , sosyolog, sosyal hizmet ve emniyetteki uzmanlardan, çalışanlarımızın ve halkın bilinçlendirilmesi için destek alacağız."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  psikolog

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet