Belediyeden kadınlara "meme kanseri" semineri

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediyesi, belediyede görev yapan kadın personeller ve kentteki kadınlar için meme kanseri semineri düzenledi.Toplum Destek...

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediyesi, belediyede görev yapan kadın personeller ve kentteki kadınlar için meme kanseri semineri düzenledi.

Toplum Destek Merkezinde düzenlenen seminerde kadınlara kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı.

Belediye Başkan Vekili Nevin Daşdemir Dağkıran, gazetecilere yaptığı açıklamada, kanserin çağın en yaygın hastalıklarından biri olduğunu anımsattı.

Halkı bu konuda bilinçlendirmenin kanserle mücadelede çok önemli bir adım olarak gördüklerini ifade eden Dağkıran, şöyle konuştu:

"Belediyemizin bu konuda aktif bir konum üstlenmesini önemsiyoruz. Bunun için her türlü desteği sunmaya ve işbirliğine hazırız. Ekim ayının 'meme kanseri ile bilinçlendirme ayı' olması nedeniyle belediye olarak bu mücadelede yer aldığımızı göstermek istiyoruz. Kanserle mücadelede erken tanı ve tedavi, kanseri yenmede çok önemli bir adım ve insanların bunun kanserle mücadelede çok önemli bir faktör olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Kadınlarımıza bu konuda sağlık kuruluşlarına erken tanı için başvurabileceklerini duyurmak istedik."