BEÜ öğrencilerine "Sosyal Hizmet Konferansı" verildi

BEÜ öğrencilerine "Sosyal Hizmet Konferansı" verildi
BEÜ öğrencilerine "Sosyal Hizmet Konferansı" verildi
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) tarafından Sosyal Hizmet Programı öğrencilerine konferans...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) tarafından Sosyal Hizmet Programı öğrencilerine konferans verildi.

Sağlık Hizmetleri MYO Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta konuşan Sosyal Hizmet Uzmanı İnci Eldem, 1970 yılında Sosyal Hizmet Akademisi'nden mezun olduğunu ve 37 yıl Sosyal Hizmet Teşkilatı'nda çalıştığını söyledi.

Eldem, "Sosyal Hizmetler ilk önce Sağlık Bakanlığı tarafından yürütüldü. Daha sonra 2828 sayılı kanun gereği Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından yürütüldü ve halen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Bu kanunun amacı korunmaya, bakıma veya yardıma muhtaç aile, çocuk, özürlü, yaşlı ve diğer kişilere götürülen sosyal hizmetlere ve bu hizmetleri yürütmek için kurulan teşkilatın kuruluş, görev yetki ve sorumluluklar ile faaliyet ve gelirlerine ait esas ve usulleri düzenlemektir" dedi.

Konferansa, akademik, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.